محل تبلیغات شما

بنام خدا - بهروز فرهادیان – 7 دی  1397- bfarhadian96@mihanmail.ir

راه های شبهه ناک

در خصوص دین و دلایل آن بسیار توضیح داده شده است . دلایل نقلی ، عقلی ، تجربی و فلسفی بسیاری در اثبات صداقت و راستی گفتار و کردار پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) ارائه شده است .

راه های جدید اگر متناسب با ضوابط مربوطه طی شود ، اشکالی ندارد گرچه نیازی به آنها نیست . در این وضعیت سخنانی شنیده می شود که حداقل شبهه ناک هستند و نیازی به آنها نیست .

در یک سخنرانی ، ی با قیافه ای حق به جانب گفت حضرت حمزه ، شمشیر را به زمین زد و کعبه را بلند کرد و به برخی کفار گفت ایمان بیاورید یا کعبه را بر سرتان خراب می کنم !

دیگری گفته بود حضرت علی به دلیلی نمازش را نخوانده بود و غروب شد پس به خورشید دستور دادند تا از غروب بیرون بیاید تا امام علی (ع) نماز بخواند ! این نه تنها فضیلتی برای این امام معصوم نیست بلکه اهانتی به امام علی (ع) است . آیا نماز امام اینقدر به تأخیر می افتاد ؟! امامی که نماز را ستون دین می داند ؟ امام علی علیه السلام :

"اللّه اللّه فِی الصَّلاةِ فَإنّها خَیرُ العَمَلِ ، إنَّها عِمادُ دینِکُم

خدا را ، خدا را درباره نماز که بهترین کردار و ستون دین شماست"

(گزیدۀ تحف العقول ، ح 65 " نقل شده از باشگاه خبرنگاران جوان)

چه ومی دارد برای بر حق بودن امام علی (ع) به این شیوه های غیر عقلی متوسل شد ؟

کس دیگری در سخنرانی گفت امام علی (ع) در کودکی ، شش پارچه قنداق را که روی او می انداختند چاره کرد و به مادرش گفت دستانم را نبند که دست خدا بسته می شود !

سخنران دیگری هم گفت خوله کنیز امام علی علیه السلام از امام خواستار فرزندی از او شد . امام دست بر شانۀ او زد و بلافاصله آثار حمل بر او ظاهر و یک ساعت بعد فرزند متولد شد !

کسی دیگری گفت حضرت آدم و حوا در بهشت دعوا کردند . حضرت آدم به حوا گفت چه فایده داره این حرفها ؟ حوا گفت من میخوام بدونمد خدا بالاتر از من و تو آفریده ؟ از آسمان ندا آمد به فلان منزل بهشت بیایید . یه چیزی به هیچ جا وصل نبود یک حوریه زیبا بود که آدم میگه تا نگاش کردم حوا رو فراموش کردم . تاج رو سرش گردنبند به گردنش دو تا گوشواره داره گفتم خدا این کیه ؟ فرمود هذِهِ فاطمه بنت محمد صل اللّه .

گویی حضرت آدم علیه السلام فرد هوسرانی بود !

یا کسی گفته امام رضا علیه السلام در نیشابور توقف کرد . وضو می گرفت و آب دهانش را پای درختی ریخت . درخت بادامی که سالها خشک بود ناگهان سبز شد و ثمره داد !

دیگری هم گفته برای پختن گوشت ، چون چوب نبود ، سلمان پایش را زیر دیگ نهاد و آتش از پایش بلند می شد و دیگ را گرم کرد !

اینها گویی فیلم کارتن تعریف می کنند و با این حرفها به فهم و شعور مخاطب اهانت می کنند .

هر چه با ضوابط عقلی و منابع دینی سازگار نیست ، قابل پذیرش نخواهد بود .

560- اصطلاحات محلی بختیاری

558- نهراسیدن از مرگ

577- راه های شبهه ناک

، ,امام ,علی ,حضرت ,خدا ,ع ,امام علی ,علی ع ,علیه السلام ,حضرت آدم ,شبهه ناک

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها